نظر سنجی

حذف گرایش های روانشناسی در مقطع کارشناسی و افزودن گرایش های جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

سخن روزانه

دو اشتباه بسیار بزرگ وجود دارد: یکی اینکه قبل از موعد اقدام به عمل کنیم و دیگری اینکه فرصت مناسب را از دست بدهیم پائولو کوئیلو

تقویم

 
سه شنبه
1393
شهریور
11
 


سایت شخصی دکتر فتح‌آبادی
فتح آبادی
Fathabadiسایت شخصی دکتر فتح‌آبادی
به سایت جلیل فتح آبادی خوش آمدید
ای ساربان آهسته ران ... PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط دکتر فتح آبادی   
شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 18:30

 

آخرین به روز رسانی در شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 18:38
 
تصمیم‌گیری درست در زندگی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط دکتر فتح آبادی   
چهارشنبه 28 خرداد 1393 ساعت 09:11

 

 

تصميم‌گيري بخش مهمّي از زندگي را تشکيل مي‌‌دهد، ما هر روزه خود بارها مجبور به تصميم‌گيري‌هاي کوچک و  بزرگ هستيم. مانند: کجا برويم؟ چه بخوريم؟ چه لباسي را بخريم؟ با فلاني چگونه حرف بزنيم؟ به چه کسي راي بدهيم؟ هنگام عصبانيت چه بکنيم؟ چه شغلي، دوستي و يا همسري را انتخاب کنيم؟و ... تصميمات، زندگي ما را شکل مي‌دهد، ما از طريق انتخاب‌ها و تصميم‌هايمان قدرت مي‌گيريم .

تصميم‌گيري قضاوت و انتخاب بين دو يا چند چيز و يا راه حل است که هرکس در زندگي شخصي و محيط کار و اجتماع خود با هر مقام و مسووليتي که باشد انجام مي‌دهد و گاه مي‌تواند بسيار مهم و حياتي باشد. تصميم‌گيري نشانه‌ي رشد و بلوغ و مسئوليت پذيري افراد است. تصميم‌گيري درست و سنجيده موجب شادي و احساس موفقيت در فرد شده و سازگاري و اعتماد به نفس او را افزايش مي‌دهد و اين حالت نه تنها در تصميم‌گيرنده، بلکه در اطرافيانش اثر مثبت گذاشته و بهداشت رواني فرد و اعضاي خانواده را تامين مي‌کند. تصمیم‌گیری درست و سنجیده، کسب موفقیت و در نتیجه احساس رضایت‌مندی هر چه بیشتر را در فرد فراهم می‌آورد و حس مسوولیت پذیری را در فرد توسعه داده، به او کمک می‌کند تا پیامدهای تصمیم خود را شخصاً بر عهده بگیرد.

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 28 خرداد 1393 ساعت 09:43
 

حاضرین در سایت

 16 مهمان حاضر

دکتر جلیل فتح آبادی

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز433
mod_vvisit_counterهفته630
mod_vvisit_counterاماه630
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1484996

مدیریت

پل ارتباطی: در صورت بروز هرگونه مشکل با این آدرس ای میل تماس بگیرید. muhammadsharifi1@gmail.com